Wyszukaj na stronie

Newsletter

Dopisz się do naszego newsletter'a. Wiedz pierwszy o nowościach na rynku! Zobacz nasz aktualny newsletter!

Sklep Eltron

Certyfikat ISO

Złoty płatnik

PWR Racing Team - sponsorowany przez Eltron wygrywa

01.08.2017

Sponsorowany przez nasza firmę PWR Racing Team, zdobywa pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na zawodach Formula Student Italy.

 

Polacy mogą pochwalić się więc skonstruowaniem i posiadaniem najlepszego bolidu w Europie. Zespół wykorzystał najnowszy bolid RT08, którego premiera miała miejsce w czerwcu 2017r. na Politechnice Wrocławskiej.

 

Słynne zawody odbyły się na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano, gdzie walczyło 49 aut spalinowych i 19 elektrycznych. Jury oceniało nie tylko parametry techniczne, rzeczywiste osiągi i budowę bolidu, ale również biznesplan.

 

Zawodnicy uczestniczyli w pięciu konkurencjach: test przyspieszenia na dystansie 75 metrów, jazda po ósemce, pokonanie na czas jednego okrążenia, wyścig główny a także ocena wydajności pojazdu.

 

Bolid RT08 studentów PWR na ciężar 190 kilogramów, ma silnik o mocy 90KM i setkę osiąga poniżej 3,5 sekundy. Okazał się on najlepszy w przyspieszeniu osiągając czas 3,66 sekundy.

 

Podczas wyścigu na najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru osiągną drugie miejsce z wynikiem 55 sekund.

 

Nasi podopieczni zdobyli w sumie 876.30 punktów na 1000 możliwych, co jest najlepszym wynikiem w historii zespołu. Na drugim miejscu uplasował się zespół Dynamis PRC z Mediolanu (833.69 pkt), na trzecim Herkules Racing Team z Kassel (832.93 pkt). 

 

Zespół już za kilka dni wyrusza na kolejne zawody do Czech a następnie do Niemiec gdzie sezon startowy zakończy startem w zawodach na Węgrzech.

 

Zespół Eltron gratuluje zwycięstwa i życzy dalszych sukcesów.


Produkty Zawartość strony Pliki

Dystrybucja

© 2015 by ELTRON

Created by Webini