Wyszukaj na stronie

Newsletter

Dopisz się do naszego newsletter'a. Wiedz pierwszy o nowościach na rynku! Zobacz nasz aktualny newsletter!

Sklep Eltron

Certyfikat ISO


Złoty płatnik

Projektujemy czyli chaos pod kontrolą - Polski łazik na Marsie

17.05.2017

Projektujemy!

Prace nad łazikiem rozpoczynają się wraz z rokiem akademickim. Październik i listopad to dla nas intensywny czas – elektronicy projektują wszystkie elementy swojej działki, aby w grudniu do prac przystąpić mogli mechanicy. Są efekty! Już w trakcie przerwy świątecznej mamy gotowe rendery naszego łazika. Trzeba przyznać – prezentuje się imponująco.

 

Projektujemy czyli chaos pod kontrolą - Polski łazik na Marsie

 

Wykorzystaliśmy wszystkie najlepsze pomysły z poprzednich konstrukcji i ulepszyliśmy słabe punkty. Z taką konstrukcją zawody nam nie straszne! Fazę projektową ostatecznie zakończyliśmy w styczniu. Krótka przerwa, aby zaliczyć sesję i już za chwilę wracamy do prac nad łazikiem! Elektroniczne moduły są już gotowe i testujemy je w poprzednim modelu łazika – Scorpio N, a mechanicy biorą się za przygotowanie części. W naszym laboratorium wiercimy, toczymy i spawamy. Pracy jest sporo!

 

Chaos pod kontrolą

Nasz łazik powoli powstaje. Pierwszy stresujący moment jest właśnie przed nami – ważą się losy naszego udziału w zawodach. Musimy stworzyć filmik i raport przedstawiający możliwości naszej konstrukcji i przygotowanie do zawodów. Z pozoru proste zadanie okazuje się sprawiać wiele problemów. Jak pokazać naszego łazika, kiedy mamy do dyspozycji tylko 5 minut i 4 strony papieru? Przecież o Scorpio moglibyśmy napisać książkę. No nic. Prawdziwy inżynier poradzi sobie nie z takim problemem.

 

Projektujemy czyli chaos pod kontrolą - Scorpio X 2

 

W końcu otrzymujemy informację – dostaliśmy się! Na 80 zgłoszonych drużyn przyjęto 36. W tym nas! Okazuje się, że nie wszystkim polskim drużynom poszło tak samo dobrze. Ocena zgłoszenia wlicza się do końcowej punktacji. Niestety, poznamy ją dopiero na zawodach. No cóż! Zakasujemy rękawy i pracujemy nad łazikiem. Czasu coraz mniej!

 

Projektujemy czyli chaos pod kontrolą - Prace projektowe

 

 

 


Produkty Zawartość strony Pliki

Dystrybucja

© 2015 by ELTRON

Created by Webini