Wyszukaj na stronie

Newsletter

Dopisz się do naszego newsletter'a. Wiedz pierwszy o nowościach na rynku! Zobacz nasz aktualny newsletter!

Sklep Eltron

Certyfikat ISO

Złoty płatnik

Elektryczne samochody sposobem na ekologiczny transport

27.02.2017

Wrocławski magistrat jako pierwszy w Polsce, stworzy system wypożyczalni elektrycznych samochodów.

 

Zgodnie z podpisaną umową, na ulice Wrocławia wyjedzie 200 aut elektrycznych. Będzie je można wypożyczyć we Wrocławiu od wiosny przyszłego roku.

 

Nowe auta będą mogły jeździć buspasami, a także w innych miejscach gdzie ruch pojazdów kołowych jest zabroniony , np. u. Szewska czy zabytkowy Ostrów Tumskim.

 

Zgodnie z zapewnieniami wiceprezydenta Wrocławia Macieja Bluja, podpisanie umowy na stworzenie ekologicznego transportu to element polityki władz samorządowych, które starają się o tytuł Zielonej Stolicy Europy już w 2019 roku.

 

Jak powiedział Maciej Bluj: "Taki ekologiczny transport to element zielonej polityki, którą prowadzimy w naszym mieście. Jest to też znak czasu. Dane z innych miast, które mają już takie wypożyczalnie, wskazują, że jedno auto wypożyczane potrafi zastąpić siedem aut prywatnych w ruchu ulicznym".

 

Zarządzającym systemem będzie firma Enigma, która z magistratem podpisała umowę na pięć lat. Nowy transport ruszy wiosną 2018 r. Do dyspozycji mieszkańców będzie 200 nowych aut marki Nissan leaf i Nissan van typu plug-in. Na terenie stolicy dolnego śląska powstanie 200 bezpłatnych miejsc parkingowych przeznaczonym wyłącznie dla pojazdów elektrycznych.

 

Zgodnie z wypowiedzią prezesa Enigmy Pana Pawła Luksic - "Pojazd będzie można otworzyć i uruchomić specjalną aplikacją na smartfonie. Najpierw trzeba się będzie zarejestrować, a firma będzie miała możliwość zweryfikowania, czy dana osoba ma np. prawo jazdy".

 

Koszt wypożyczenia będzie kształtował się na poziomie 1 zł za minutę. "Przewidujemy, że będzie można wykupić abonament lub nadpłacić za usługę, albo też uregulować należność po jej wykonaniu".

 

Poza tymi specjalnymi miejscami parkingowymi, auta będzie można również pozostawić gratis w innych miejscach, o ile tylko nie będą łamać prawa. W grę wchodzą np. parkingi dużych centrów handlowych itp. 

 

Wrocław udostępni również 12 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Obowiązek obsługi tych punktów również będzie spoczywał na operatorze.


Produkty Zawartość strony Pliki

Dystrybucja

© 2015 by ELTRON

Created by Webini